Sistem inženjer (m/ž) u Security Operations Centru (SOC-u)

Zagreb, Hrvatska

Zapošljavamo u IT odjelu PBZ grupe

Privredna banka Zagreb d.d. nije samo financijska ustanova – IT PBZ-a centar je razvoja inovativnih tehnologija i digitalnih rješenja. Svakodnevno radimo na izazovnim i tehnološki naprednim projektima. Tražimo novog kolegu koji će pridonijeti našem timu. Ukoliko si ambiciozna i motivirana osoba i želiš napraviti novi korak u karijeri, pridruži nam se u Informacijskoj i komunikacijskoj tehnologiji PBZ-a na radnom mjestu:

(mjesto rada Zagreb)

Opis radnog mjesta, poslovi i odgovornosti:

Ovo radno mjesto ti nudi mogućnost razvoja u smjeru upoznavanja najsuvremenijih tehnologija koje SOC PBZ-a koristi za nadgledanje, detektiranje, istraživanje i brzi odgovor na cybersecurity prijetnje. Zaštita intelektualnog vlasništva, podataka, imovine, poslovnih sustava i integriteta od velikog su značaj za banku, a SOC tim predstavlja jedinstvenu organizacijsku cjelinu kojoj je svrha obrana i zaštita informacijskog ekosustava Banke.

Radno mjesto obuhvaća sljedeće poslove i odgovornosti:

  • nadzor i analiza (trijaža) sigurnosnih događaja
  • određivanje uzroka incidenta (RCA)
  • provođenje i koordinacija tehničkih sigurnosnih testiranja
  • provođenje ad-hoc sigurnosnih istraga (hunting)
  • planiranje, predlaganje i implementiranje sigurnosnih kontrola
  • izvještavanje stakeholder-a
  • praćenje napretka tehnologije i usvajanje novih znanja
  • redovito izvješćivanje o postignutim rezultatima rada, evidenciju aktivnosti i radnih zadataka

Formalni uvjeti koje svi kandidati moraju zadovoljavati su sljedeći:

  • završen studij tehničkog usmjerenja (FER, FOI, TVZ, Algebra ili srodni fakulteti/veleučilišta)
  • aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu
  • razumijevanje računalnih mreža, sustava i aplikacija
  • razumijevanje e-mail sustava i povezanih sigurnosnih izazova
  • osnovno iskustvo u korištenju alata za korelaciju događaja (Splunk...)
  • odlične komunikacijske vještine (pismo i govor)
  • discipliniranost
  • odgovornost prema radnim zadacima

Poželjno je da kandidati raspolažu i sljedećim znanjima / osobinama:

  • poznavanje različitih tehnika napada
  • poznavanje threat hunting procesa
  • razumijevanje cloud computing koncepata
  • razumijevanje MITRE ATT&CK okvira
  • osnovno iskustvo u skriptiranju (Python)
  • iskustvo u radu sa sigurnosnim tehnologijama (AV, NGFW, IDS, IPS, UEBA, EDR, WAF)
  • posjedovanje jednog ili više certifikata poput: CompTIA CySa+, CompTIA PenTest+, CompTIA Security+, CCNA CyberOps, Microsoft Security Operations Analyst, Blue Team L1, OSCP...
  • iskustvo u analizi mrežnog prometa
  • iskustvo u administraciji Windows tehnologije (serveri, AD, DNS...)
  • iskustvo u administraciji Linux poslužitelja

Što nudimo?

                           O karijeri u PBZ grupi više možete pročitati i na našim korporativnim stranicama!

U Privrednoj banci Zagreb prepoznajemo vaš talent, pružamo vam vrhunske uvjete za profesionalni razvoj i želimo zajedno s vama stvarati nove vrijednosti. Ako ste ambiciozni i motivirani te želite napraviti izazovan iskorak u karijeri – javite nam se.

Reci prijateljima za ovaj oglas

Osobne informacije
Profesionalne informacije