Sistem inženjer (m/ž) u Big Data okruženju, Središnja sistemska infrastruktura

Zagreb, Hrvatska (Hybrid)

Zapošljavamo u IT odjelu PBZ grupe

Privredna banka Zagreb d.d. nije samo financijska ustanova – IT PBZ-a centar je razvoja inovativnih tehnologija i digitalnih rješenja. Svakodnevno radimo na izazovnim i tehnološki naprednim projektima. Tražimo novog kolegu koji će pridonijeti našem timu. Ukoliko si ambiciozna i motivirana osoba i želiš napraviti novi korak u karijeri, pridruži nam se u Informacijskoj i komunikacijskoj tehnologiji PBZ-a na radnom mjestu:

(mjesto rada Zagreb)

Opis radnog mjesta, poslovi i odgovornosti:

Ovo radno mjesto ti nudi mogućnost razvoja u smjeru upoznavanja najsuvremenijih tehnologija koje Banka upotrebljava za efikasno prikupljanje, pohranu, korištenje i analizu različitih tipova podataka u Big Data okolini.

Radno mjesto obuhvaća sljedeće poslove i odgovornosti:

  •  pružanje sistemske podrške u planiranju, instaliranju, održavanju, nadogradnji i dokumentiranju sustava za Big Data okolinu  Banke
  • primjena i održavanje sistemske infrastrukture bazirane na Unix i Linux operacijskim sustavima
  • optimizacija i nadzor kapaciteta i performansi
  • analizu i poboljšanje kvalitete produkcije i sigurnosti sustava kroz optimizaciju postojećih i istraživanje novih tehnoloških rješenja
  • sudjelovanje u značajnim i izazovnim međunarodnim projektima čiji je nositelj informacijska i komunikacijska tehnologija Privredne banke Zagreb
  • praćenje napretka tehnologije i usvajanje novih znanja
  • koordinaciju s drugim organizacijskim jedinicama i projektnim timovima te izvješćivanje
  • organizaciju i sistematizaciju projektne dokumentacije, radnih procesa i uputa
  • redovito izvješćivanje o postignutim rezultatima rada, evidenciju aktivnosti i radnih zadataka

Formalni uvjeti koje svi kandidati moraju zadovoljavati su sljedeći:

  • završen studij tehničkog usmjerenja (FER, FOI, TVZ, Algebra ili srodni fakulteti/veleučilišta)
  • aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu

Poželjno je da kandidati raspolažu i sljedećim znanjima / osobinama:

  • inovativnost, snalažljivost i sposobnost brzog i kontinuiranog učenja
  • prethodno iskustvo u sistem administratorskim poslovima
  • poznavanje i iskustvo u radu s jednom ili više navedenih tehnologija:
    • operacijskog sustava UNIX
    • analitičkih i NonSQL baza kao npr. Elasticseach
    • sustava za usmjeravanje i obradu poruka, kao npr. Kafka
    • skriptnih jezika npr. Python

Što nudimo?

                           O karijeri u PBZ grupi više možete pročitati i na našim korporativnim stranicama!

U Privrednoj banci Zagreb prepoznajemo vaš talent, pružamo vam vrhunske uvjete za profesionalni razvoj i želimo zajedno s vama stvarati nove vrijednosti. Ako ste ambiciozni i motivirani te želite napraviti izazovan iskorak u karijeri – javite nam se.

Reci prijateljima za ovaj oglas

Osobne informacije
Profesionalne informacije